Aktualności

Nietrzeźwy wjechał w ogrodzenie

Data publikacji 07.09.2023

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 66-latek, który spowodował zdarzenie drogowe w miejscowości Ruda i wjechał w ogrodzenie. Znajdując się w stanie nietrzeźwości, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i swoją jazdę zakończył na ogrodzeniu jednej z posesji. Teraz 66-letni kierowca za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj (6.09), około godziny 14:30 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Rudzie w powiecie kozienickim. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem audi, uderzył w ogrodzenie posesji.

Policjanci na miejscu zastali 66 -latka, któremu udzielana była pomoc medyczna przez załogę karetki pogotowia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń,  kierujący audi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Okazało się, że 66-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad  1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a on sam będzie teraz odpowiadał przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara pieniężna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Autor : podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony