Aktualności

Policjanci podczas Dnia Energetyka promowali swój zawód

Data publikacji 05.09.2023

Funkcjonariusz z Zespołu ds. Profilaktyki i Nieletnich, wzięli udział w Dniu Energetyka i zakończeniu lata, który odbył się w sobotę na ośrodku KCRIS w Kozienicach. Dla policjantów była to doskonała okazja, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa oraz promować zawód policjanta.

W sobotę, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach na swoim stanowisku profilaktycznym promowali zawód policjant, oraz bezpieczeństwo podczas ostatnich dni wakacji, jak również bezpieczeństwo w ruchu drogowym w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Podczas spotkania, profilaktycy przekazywali informacje o wymaganiach, jakie muszą spełniać kandydaci na przyszłych policjantów oraz gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Mundurowi przedstawili zainteresowanym etapy postępowania kwalifikacyjnego – m. in. test wiedzy, test sprawności fizycznej, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską.
Dla policjantów była to również doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi i przypomnieć im podstawowe zasad bezpieczeństwa. Na milusińskich czekały gry, zabawy oraz nagrody. W konkursach na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodsi zdobywali dodatkową wiedzę jak być bezpiecznym podczas drogi do szkoły i ze szkoły do domu.


 

Autor. podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony