Aktualności

Kozienickich rowerzystów kręci bezpieczeństwo

1 lipca br. funkcjonariusze kozienickiej Policji, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, zadbali o bezpieczeństwo podczas rajdu rowerowego organizowanego przez Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu uczestnicy brali udział w teście wiedzy, a jej laureaci otrzymali nagrody.

Kozieniccy funkcjonariusze w sobotę przed pływalnią Delfin w Kozienicach spotkali się z uczestnikami rajdu rowerowego , który organizowany był przez KCRiS a trasa wyznaczona została z Kozienic do rezerwatu Królewskie Źródła. Policjanci z „drogówki” zadbali o bezpieczeństwo podczas rajdu.  Przypomnieli o przepisach i zasadach bezpiecznego poruszania się w kolumnach rowerowych, oraz ogólne zasady poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych.

 W trakcie rajdu policjanci przeprowadzili test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, w którym brali udział również najmłodsi uczestnicy rajdu. Dzieci bardzo dobrze znają przepisy co niektórzy byli absolwentami niedawno zdanej karty rowerowej. Wiedza przekazana przez najmłodszych była również dobrą lekcją dla dorosłych. Uczestnicy rajdu za udział w konkursie otrzymali nagrody tj.: oświetlenie rowerowe, książeczki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz odblaski, które od zmierzchu do świtu jesteśmy zobowiązani nosić.

               

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

 


 

 

Powrót na górę strony