Aktualności

Jutro działania bezpieczne przejście dla pieszych

Data publikacji 27.06.2017

Jutro od godzin rannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach na całym terenie powiatu kozienickiego prowadzić będą działania pod nazwą „Bezpieczne Przejście”

W 2016 roku w zdarzeniach drogowych na terenie powiatu kozienickiego zginęło ogółem 14 osób, w tym 6 pieszych.

 

Podczas działań policjanci w szczególności będą dążyli do poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, będą uświadamiać jak ważny jest znak „Przejście dla pieszych” zarówno dla pieszych, którzy sami muszą się upewnić czy są bezpieczni jak i kierujących, którzy zbliżając się do przejścia dla pieszych są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności.  Ponadto policjanci będą reagowali na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych, którzy nie zawsze stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

Przypominamy również o noszeniu elementów odblaskowych, które są obowiązkowe podczas poruszania się w od zmierzchu do świtu poza terenem zabudowanym. Noszenie odblasków nawet na terenie zabudowanym nic nie kosztuje – ale może uchronić nasze życie !!!

 

 

Policja ostrzega – kierując samochodem, podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność, chwila roztargnienia może zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem.

 

Zasada ostrożności dotyczy także pieszych – zanim wejdziemy na przejście warto upewnić się czy kierowca nas widzi i nie wymusimy na nim gwałtownego, niebezpiecznego hamowania. Warto także nosić na wierzchniej odzieży, torbie lub plecaku elementy odblaskowe – także w mieście. 

 

 

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńs

Powrót na górę strony