Aktualności

Działania „TRZEŹWOŚĆ W PRZEWOZIE OSÓB"

Data publikacji 25.06.2017

W poniedziałek na drogach powiatu kozienickiego policjanci przeprowadzą akcję "TRZEŹWOŚĆ W PRZEWOZIE OSÓB". Ma ona na celu zwrócenie szczególnej uwagi na trzeźwość kierowców autobusów, busów, taksówek oraz na prędkość z jaką poruszają się prowadzonymi przez siebie pojazdami, jak również na ilość pasażerów w tych pojazdach i na sposób ich przewożenia.

26 czerwca w godzinach 6.00-8.00 i 15.00-17.00 na terenie powiatu kozienickiego przeprowadzone zostaną policyjne działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Mają one na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej, taksówek, transportu prywatnego osób, a także nauki jazdy. Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg. Mundurowi sprawdzają  stan trzeźwości kierujących autobusami, „busami” a także pojazdami nauki jazdy, czy też innymi pojazdami realizującymi transport osób. Policjanci również sprawdzają kierowców pod kątem posiadania przez nich wszelkich wymaganych dokumentów, w tym uprawniających do prowadzenia tego typu działalności.

 

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

 

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

 

 Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony