Aktualności

Promowanie Bezpieczeństwa na festynie w Świerżach Górnych

Data publikacji 21.06.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach 17 czerwca br. podczas Festynu w Świerżach Górnych przeprowadzili szereg działań dla dzieci promujących bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji oraz w miejscu zamieszkania dla mieszkańców, którzy w tym dniu mieli doskonałą okazję do porozmawiania ze swoim dzielnicowym.

O godz. 16.30 w miejscowości Świerże Górne rozpoczął się festyn rodzinny powiązany z obchodami dnia dziecka. Na festyn przybyli mieszkańcy wraz ze swoimi pociechami. Jedną z atrakcji, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem było przybycie na festyn dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, którzy zaprezentowali sprzęt policyjny a także promowali bezpieczeństwo nad wodą w ramach działań „Kreci mnie Bezpieczeństwo nad Wodą”. Funkcjonariusze prowadzili  również działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo osób i mienia podczas sezonu letniego. Dzieci dowiedziały się jak unikać zagrożeń, które mogą przytrafić się w czasie wakacji oraz jak z nimi sobie radzić. Przygotowane materiały profilaktyczne na temat rzeki  Wisły, której brzeg graniczy ze Świerżami przypomną dzieciom o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Policjanci podczas festynu rozmawiali z rodzicami i przekazywali informacje na temat zagrożeń związanych z używaniem przez młodzież dopalaczy, oraz informowali co zrobić  w przypadku podejrzeń  tego typu zachowań przez ich dziecko.

Dzielnicowi jako gospodarze terenu aktywnie włączyli się w rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez obywateli, jak również udzielali pomocy w przypadku ewentualnych zgłoszeń w ramach rozmów prawnych. Podczas spotkania funkcjonariusze informowali uczestników o możliwościach bezpośredniego nawiązania kontaktu  z dzielnicowym ( telefon komórkowy służbowy, adres e-mail) oraz promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony