Aktualności

Kierowała samochodem mając blisko promil alkoholu w organizmie

Data publikacji 24.03.2023

Wczoraj (23.03.) policjanci z kozienickiej drogówki na drodze krajowej 79 w Kozienicach na ul. Warszawskiej prowadzili kontrole trzeźwości kierujących. W trakcie czynności zatrzymali do kontroli hondę, za której kierownicą siedziała 39-letnia kobieta. Kierującą poddano badaniu alkomatem. Okazało się, że w organizmie ma blisko promil alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy, a teraz odpowie przed sądem.

Jednym z zadań policjantów ruchu drogowego jest prowadzenie działań mających na celu sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących, którzy poruszają się po drogach naszego powiatu. Codziennie w różnych miejscach i o różnej porze funkcjonariusze drogówki prowadzą na punktach kontrolnych takie działanie.

Wczoraj w Kozienicach na ul. Warszawskiej ok. godziny 20:30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 39-latkę, która kierowała hondą. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety niemal 1 promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz 39-latka, mieszkanka pow. kozienickiego, za swoje czyny odpowie przed sądem.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej nawet do 60 000 zł

Pamiętajmy!
- będąc pod wpływem alkoholu, nasza uwaga jest rozproszona, a reakcja opóźniona,
- pojawiają się problemy z ostrością widzenia, zawęża nam się pole widzenia,
- alkohol prowadzi do utraty kontaktu z rzeczywistością i sprawia, że przestajemy logicznie myśleć,
- możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie – senni,
- mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi.
Pomimo wielu apeli policji wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca!

Autor: podkom Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony