Aktualności

PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKICH DZIAŁAŃ NURD NA TERENIE POWIATU KOZIENICKIEGO

Data publikacji 23.03.2023

22 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kozienickiej komendy uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. ,,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje.

Wczoraj (22.03) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kozienickiej komendy realizowali wzmożone działania pod kątem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze monitorowali zachowanie zarówno pieszych, rowerzystów, ale i kierowców, którzy nagminnie popełniają wykroczenia godzące w bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przez cały dzień policjanci drogówki wylegitymowali 40 uczestników ruchu drogowego. W sumie nałożyli 26 mandatów karnych i zastosowali 13 pouczeń. Policjanci podjęli kontrole wobec 15 kierujących, 3 rowerzystów oraz 15 pieszych. Główne wykroczenia polegały na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, przejeżdżanie rowem przez przejście dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, przekroczenie dozwolonej prędkości w rejonie przejścia czy wyprzedzanie na pasach.
Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący i piesi, którzy nie stosowali się do przepisów, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Biorąc pod uwagę fakt, iż w trakcie trwania ogólnopolskiej akcji na terenie powiatu kozienickiego nie doszło do żadnego zdarzenia z udziałem pieszego lub rowerzysty można śmiało uznać, że podjęte przez funkcjonariuszy działania okazały się sukcesem.

Przypominamy, że tego typu działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu kozienickiego oraz zwiększenie świadomości i podniesienie wiedzy na te
mat bezpiecznych zachowań zarówno u pieszych, rowerzystów jak i kierowców.

 Autor: podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony