Aktualności

Działania Grupy SPEED na terenie powiatu kozienickiego

Data publikacji 13.03.2023

Grupa SPEED kozienickiej policji patrolując drogi namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dopuszczalną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kierowcy w ubiegłym tygodniu podczas kolejnych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W minionym tygodniu od 6 do 13 marca policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach powiatu kozienickiego skontrolowali 50 pojazdów, ujawniając 40 wykroczeń. Aż 27 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.
Ponadto podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne. Zatrzymali również, jednego kierującego, który nie stosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.


Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym między innymi zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że nietrzeźwy kierowca na drodze stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla innych uczestników, jak i dla siebie.

Autor: podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony