Aktualności

Policjanci z Kozienic odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 i nr 2 w Kozienicach

Milusińscy z niecierpliwością czekali na swoich gości, którzy podczas spotkania zaprezentowali pracę Policjanta oraz przekazali ważne informację na temat bezpieczeństwa podczas zblizających się wakacji.

Policjanci  z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej  oraz z Wydziału Ruchu Drogowego w ostatnim czasie odwiedzili Publiczne Przedszkole nr 4, oraz Publiczne Przedszkole nr 2 w Kozienicach  funkcjonariusze zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym, przypominali o zasadach bezpiecznej  kąpieli nad wodą oraz bezpieczych zachowaniach  w czasie wakacji. Przedstawili również zawód Policjanta. Pytań było co nie miara.  Teraz i funkcjonariusze wiedą, że przedszkolaki świetnie znają przepisy oraz wiedza jak się zachować w sytuacji kiedy ktoś obcy ich zaczepi czy, gdzie dzwonić jeżeli potrzebna jest komuś pomoc.

Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja  wyposażenia policjantów oraz samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Policjanci zademonstrowali różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażeie samochodu. 

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony