Aktualności

Wypadek z łosiem w Nowej Woli

Data publikacji 07.09.2022

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Nie wszyscy kierowcy pamiętają o tym, że wjeżdżając w tereny leśne muszą zachować szczególną ostrożność, bo może ich na drodze spotkać niemiła niespodzianka. Na jezdnie mogą wybiec dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi przez kierujących.

Wczoraj tuż po godz. 20 na drodze wojewódzkiej 730 w miejscowości Nowa Wola (gmina Grabów nad Pilicą) doszło do zdarzenia drogowego z łosiem. Zwierzę wbiegło pod nadjeżdżającego forda, którego kierującym był 69-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Mężczyzna był trzeźwy. Kierujący wspólnie z 70-letnią pasażerką z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu - to właśnie wtedy trzeba podróżować ze wzmożoną uwagą. Te dwa przypadki pokazują, że dzika zwierzyna leśna niejednokrotnie przemieszcza się przez drogi. Pamiętaj, zawsze dostosuj jazdę do warunków panujących na drodze oraz zwracaj uwagę na znaki informujące o możliwości napotkania na drodze zwierząt dzikich. Jazda z prędkością obowiązującą na danym obszarze daje możliwość wczesnej reakcji i uniknięcia zdarzenia.

 

Autor: podkom. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony