Aktualności

W niedzielę i poniedziałek policyjne działania ,, Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 26.05.2017

W niedzielę od rana policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach rozpoczną działania "Alkohol i Narkotyki". Działania potrwają do poniedziałku, akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

W najbliższą niedzielę od rana  aż do poniedziałku do godz. 6:00  już po raz kolejny kozieniccy  policjanci prowadzić będą akcję „Alkohol i narkotyki”. Działania policjantów ukierunkowane będą  na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 Pomimo ciągle powtarzanych apeli policji i zapowiadanych akcji prewencyjno - kontrolnych,  wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych osób wsiadające za kierownicę po alkoholu. 

Dlatego też zwiększona ilość policjantów pojawi się w rejonach dyskotek, lokali gastronomicznych, ale też na głównych ciągach komunikacyjnych. Mundurowi z kozienickiej drogówki, a także funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą oraz z Gniewoszowa będą także prowadzić działania na drogach lokalnych w poszczególnych gminach.

Pamiętajmy, że jedną złą decyzją możemy zniszczyć życie sobie, naszym bliskim, a także  innym osobom. Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy za tzw. ,, kółko” pod wpływem alkoholu.

Widząc takie sytuację poinformujmy o tym policje, jeden nawet anonimowy telefon może uratować  życie.  Takich zgłoszeń możemy dokonywać pod numerem telefonu 48 614-97-00, 997 lub 112.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony