Aktualności

Policjanci zatrzymali trzech sprawców włamań i odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 24.04.2017

W ubiegłym miesiącu na terenie gminy Magnuszew i Grabów nad Pilicą doszło do kradzieży z włamaniem do domków letniskowych. Policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali trzech sprawców tych włamań i odzyskali skradzione przedmioty.

W ostatnich dniach marca 2017r. na terenie gminy  Magnuszew i Grabów nad Pilicą doszło do kradzieży z włamaniem do domków letniskowych i sąsiadujących z nimi pomieszczeń gospodarczych. Łupem złodziei padały narzędzia ogrodowe, RTV i AGD.

Policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą oraz Wydziału Kryminalnego KPP w Kozienicach prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawców tych włamań.

Wynikiem ich pracy było zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 27 i 32 -lata z terenu powiatu kozienickiego. Obaj przyznali się do stawianych zarzutów. W toku dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali całe skradzione  przez mężczyzn mienie.   

W niedługim czasie od zdarzenia policjanci wpadli na trop kolejnego sprawcy,  który dokonał dwóch włamań do domków letniskowych i zniszczenia mienia na terenie innej działki w gminie Grabów nad Pilicą. Tuż po świętach Wielkanocnych policjanci zatrzymali             37-letniego mężczyznę Jak się okazało był to mieszkaniec z powiatu Grójeckiego. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów.  

Sprawcom tych przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

 KPP Kozienice

 

Powrót na górę strony