Aktualności

Dziś działania „ Prędkość”

Data publikacji 19.04.2017

19 kwietnia kozieniccy policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „ Prędkość’. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym.

Policjanci już od wczesnych godzin rannych w miejscach najbardziej zagrożonych wystąpieniem zdarzeń drogowych oraz miejscach zgłaszanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń będą przeprowadzać kontrole prędkości pojazdów.  Oprócz szczególnej uwagi jaka zostanie poświęcona zbyt szybkim kierowcom, policjanci będą również sprawdzać: stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz to czy pasażerowie i kierowcy korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy,  że z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści. Działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości  jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa.

Apelujemy o trzeźwość, rozsądek i przestrzeganie przepisów na drodze!

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

 

Powrót na górę strony