Aktualności

Wręczenie nagród w ramach plebiscytu Najpopularniejszy Dzielnicowy roku 2016

Data publikacji 23.03.2017

Wczoraj w Komisariacie Policji w Grabowie nad Pilicą odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzielnicowych w ramach konkursu „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2016”. Była to już VIII edycja konkursu, w którym mieszkańcy powiatu mogli docenić codzienną pracę swoich dzielnicowych.

W uroczystości brał udział Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach mł. insp. Tomasz Cybulski, Wójt Gminy Głowaczów Józef Grzegorz Małaśnicki, Wójt Gminy Magnuszew Marek Drapała,  Komendant Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą podinsp. Rafał Tomczyk oraz policjanci z Komisariatu Policji w Grabów. O tytuł najpopularniejszego dzielnicowego roku 2016 walczyło 13 dzielnicowych. Łącznie mieszkańcy oddali 933 głosy na swoich dzielnicowych. Niekwestionowanym zwycięzcą plebiscytu-zdobywając 207 głosów został:  sierż. szt. Grzegorz Bartosiewicz z Komisariatu Policji w Grabowie – dzielnicowy gminy Głowaczów.

 Wójt Gminy Głowaczów Józef Grzegorz Małaśnicki złożył gratulację oraz przekazał nagrodę za zajęcie I miejsca i podziękował w imieniu własnym oraz mieszkańców gminy za zaangażowanie w codzienną służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Głowaczów.  

Drugie miejsce zdobył mł. asp. Marek Gizicki dzielnicowy Gminy Magnuszew, Wójt Gminy Marek Drapała przekazał dzielnicowemu nagrodę oraz ocenił bardzo wysoko pracę dzielnicowego na terenie jego gminy. Jak powiedział dzielnicowy  jest bardzo lubiany przez dzieci ze szkół jak i pomocny w codziennych problemach mieszkańców, którzy mogą liczyć na jego pomoc .

Trzecie miejsce zdobył sierż. szt. Piotr Przerwa  dzielnicowy gminy Grabów nad Pilicą, który otrzymał nagrodę z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Kozienicach mł. insp. Tomasza Cybulskiego. Komendant złożył gratulację dzielnicowym oraz zaznaczył jak ważna jest rola dzielnicowego, który jest uważany za policjanta pierwszego kontaktu. W ramach programu Dzielnicowy Bliżej Nas  oraz nowego narzędzia jakim jest aplikacja Moja Komenda, każdy z mieszkańców ma jeszcze łatwiejszy kontakt z dzielnicowym. Ponadto,  każdy dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji wyposażony został w telefon komórkowy oraz indywidualny adres poczty e-mail. Dzielnicowi z Kozienic i powiatu kozienickiego oceniani są przede wszystkim za współpracę ze społeczeństwem. Ich zadaniem jest maksymalna obecność w rejonie służbowym i udział w spotkaniach w tym sołeckich, rad osiedlowych oraz w szkołach a podstawową rolą jest pomoc w rozwiązywaniu problemów społecznych.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

Powrót na górę strony