Aktualności

Prawie 250 odblasków dla dzieci ze szkoły w Gniewoszowie i w Wysokim Kole

Data publikacji 09.02.2017

Wójt gminy Gniewoszów wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowym z Komisariatu Policji w Gniewoszowie przeprowadzili zajęcia promujące bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii zimowych.

We wtorek w Publicznej Szkole Podstawowej w Gniewoszowie oraz w Wysokim Kole, policjanci przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Dzieci usłyszały jak bezpiecznie poruszać się po drogach szczególnie kiedy jest już ciemno i stają się mało widoczne dla kierujących. Przypomniane zostały zasady bezpiecznego wypoczynku podczas zimowych zabaw na wolnym powietrzu. Policjant wytłumaczył także jak należy się zachować w przypadku kiedy stalibyśmy się świadkami wypadku i jak  należy wezwać potrzebną pomoc. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem bezpieczeństwa na drogach i podczas spędzania wolnego czasu a przy tym miały mnóstwo pytań do policjanta.

 

Po przeprowadzonej prelekcji wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe, które zostały zakupione przez Wójta Gminy Gniewoszów. Promowanie noszenia elementów odblaskowych jest bardzo ważnym działaniem, które kreuje właściwe postawy w młodych ludziach, a jednocześnie jest wzorem do naśladowania przez starsze pokolenia.

 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

Powrót na górę strony