Aktualności

Kolejni włamywacze w rękach kozienickich policjantów

Data publikacji 02.02.2017

Kolejni włamywacze zatrzymani przez kozienickich policjantów. Tym razem złodzieje włamywali się do piwnic w blokach na terenie Kozienic. Ich łupem padły elektronarzędzia, rower oraz alkohol.

Na początku tygodnia w nocy w Kozienicach doszło do kolejnych włamań. Tym razem do piwnic w blokach.  Reakcja sąsiadów oraz szybkie działania policjantów pozwoliły na zatrzymanie dwóch sprawców na gorącym uczynku.

Jak się okazało to nie jedyny rabunek jaki miał na sumieniu 35-latek. Mieszkaniec powiatu kozienickiego dokonał serii włamań do piwnic na przełomie dwóch ostatnich tygodni. Do wnętrza piwnic dostawał się zazwyczaj przez wyłamanie kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe. Następnie z jego wnętrza zabierał  elektronarzędzia, rower, a także alkohol. Po dokonaniu przestępstwa ładował skradzione rzeczy na rower i je ukrywał. Następnie w sprzedaniu przedmiotów pomagał mu 54-letni znajomy. Jednak rower, którego nie udało mu się jeszcze sprzedać, w celu zatarcia śladów wrzucił go do rzeki Zagożdżonka. We współpracy ze Strażą Pożarną w Kozienicach jednoślad został wyłowiony, a następnie oddany właścicielowi.

 

Teraz zatrzymany 35-latek odpowie za kradzieże z włamaniem. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 54-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut paserstwa, za który grozi do 2 lat więzienia.

 

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony