Aktualności

„Odlotowy dzielnicowy”

Data publikacji 18.12.2019

Wczoraj mł. asp. Grzegorz Bartosiewicz wspólnie z funkcjonariuszami z Zespołu ds. Nieletnich w Publicznej Szkole Podstawowej w Ursynowie oraz Cecylówce Brzózce uświadamiali uczniów o niebezpieczeństwie, jakie niosą ze sobą narkotyki i dopalacze. Dzielnicowy opowiadał też o swojej pasji, jaką jest paralotniarstwo.

Dzielnicowy - mł. asp. Grzegorz Bartosiewicz opowiadał uczniom o swoim hobby i pasji, jaką jest paralotniarstwo. Była to doskonała okazja, aby przybliżyć młodym ludziom temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, a w szczególności skutków zażywania narkotyków oraz dopalaczy, które niejednokrotnie niszczą młode, ludzkie życie.


Dzielnicowy Bartosiewicz służy w Policji od 13 lat, a swoją pasję rozwija od dwóch lat, należy do aeroklubu, ma licencję pilota i lata na paralotniach swobodnych oraz z napędem. Pierwszy swój lot odbył w szkole paralotniowej w Szczyrku, gdzie mógł podziwiać piękne widoki gór. Kilkanaście lat temu latał na szybowcach w Dęblińskim Aeroklubie.


Lotnictwem zaczął interesować się, gdy miał zaledwie kilka lat. Latanie zawsze było jego marzeniem i dążył do jego spełnienia. Uczniowie zadawali bardzo dużo pytań na temat sprzętu oraz tego, co zrobić, by zostać pilotem, a także gdzie można polatać na lotach widokowych. Z wielkim zainteresowaniem oglądali sprzęt, przymierzali go oraz rozłożyli wspólnie skrzydło paralotni. Podczas wspólnych rozmów przyznali, że każda forma sportu jest lepsza niż narkotyki i dopalacze, które niszczą życie. Działanie profilaktyczne przeprowadzone przez dzielnicowego jest kontynuacją wcześniejszych działań, jak sam mówi, chce w młodych ludziach obudzić pasje, które na pewno młodzi ludzie mają, a w przyszłości będą mogli je rozwijać.


Podczas spotkania wszyscy uczniowie otrzymali prezenty w postaci odblasków, które zakupione zostały przez Gminę Głowaczów. Pamiętajmy, że każdy element odblaskowy zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

Autor: asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony