Aktualności

W środę „Dzień odblasków”. Kozienicka Policja włącza się w akcję!

Data publikacji 24.01.2017

W najbliższą środę, 25 stycznia policjanci ruchu drogowego w całej Polski będą prowadzić działania w ramach tzw. „Dnia Odblasków”. Idea akcji przywędrowała do Polski z Norwegii. W przedsięwzięcia włączy się również Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach.

Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Udział w wydarzeniu biorą wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do akcji przyłączają się także norwescy celebryci, którzy rozdają odblaski na ulicach miast. Ponadto wzór i kształt odblasków każdego roku jest przygotowywany przez inną znaną osobę, a następnie promowany przez nią w mediach. Na przestrzeni lat akcja zyskała wielkie uznanie i bardzo dużą popularność. Celem projektu jest oczywiście zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. W Polsce „Dzień Odblasków” odbędzie się po raz pierwszy. W powiecie kozienickim  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w godz. 14:00 – 22:00 rozdawać będą odblaski niechronionym użytkownikom dróg.

Serdecznie zapraszamy!!!

„Dzień Odblasków” zorganizowany zostanie we współpracy z Urzędem Miejskim w Kozienicach w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych na terenie gminy i powiatu kozienickiego.  W tym dniu funkcjonariusze ruchu drogowego KPP w Kozienicach również będą prowadzić działania w ramach w/w akcji.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony