Aktualności

Kolejni włamywacze zatrzymani przez kozienickich policjantów

Data publikacji 23.01.2017

W piątek 20 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy dostawali się do środka budynków i dokonywali kradzieży pozostawionego mienia.

W piątek 20 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali  dwóch mężczyzn w wieku 42 i 32 lat mieszkańców powiatu kozienickiego, którzy dokonywali włamań do mieszkań oraz budynków gospodarczych na terenie gminy Kozienice. Do pomieszczeń dostawali się poprzez wybicie szyby lub uszkodzenie zamków. Plądrując pomieszczenia dewastowali wnętrze i dokonywali zaboru mienia. Łupem złodziei padały elektronarzędzia, sprzęt domowy, a także rowery.

 Zatrzymani przyznali się do popełnionych czynów. Przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności .

 

Policja  ostrzega – zanim dojdzie do włamania, złodziej zbiera informację na temat planowanych wyjazdów właścicieli mieszkania, ich planu dnia, godzin pracy. Często szybka reakcja sąsiadów i telefon na Policję wystarczy by szybko zatrzymać sprawcę. Reagujmy jak widzimy obce osoby kręcące się przed czyjąś działką. I nie wpuszczajmy na klatki osób nieznajomych.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony