Aktualności

BABCIU, DZIADKU - BĄDŹCIE OSTROŻNI

Data publikacji 20.01.2017

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka kozieniccy policjanci składają wszystkim Państwu serdeczne życzenia, a jednocześnie apelują: „Dzień Babci” i „Dzień Dziadka” to nie tylko okazja do złożenia życzeń i wręczenia upominków osobom starszym. To również moment, aby przypomnieć

Przy okazji dna Babci i Dziadka kozieniccy policjanci, odwiedzają w tym czasie seniorów. Jest to dla nich czas uczestnictwa w organizowanych z okazji ich święta spotkaniach m.in. w szkołach, przedszkolach, świetlicach wiejskich, klubach seniora i domach kultury. To wyjątkowa okazja dla funkcjonariuszy do przekazania seniorom cennych informacji na tematy, związane z ich bezpieczeństwem.  

Podczas spotkań policjanci oprócz złożenia seniorom życzeń, będą rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Poruszona zostanie między innymi tematyka oszustw na tzw. „wnuczka”, zakupów internetowych, bankowości internetowej, pożyczek tzw. „ chwilówek” i odwróconej hipoteki oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak nie stać się ofiarą oszustów?

Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności.

Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Niezwykle ważna jest także czujność pracowników banków.

Przypominamy również wszystkim seniorom aby w porze nocnej poza terenem zabudowanym nosili elementy odblaskowe, które mogą uchronić nasze zdrowie a nawet życie.

Przy okazji obchodzonego Dnia Babci i Dziadka policjanci zwracają się do prawdziwych wnuczek i wnuczków z apelem - składając życzenia porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Uczulmy naszych najbliższych na to co może im grozić. Nie ma lepszej profilaktyki, niż rozmowa z osobami najbliższymi i ich zainteresowanie. Nie zostawiajmy babci i dziadka samych w obliczu zagrożeń. Jeszcze raz wszystkiego, wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta dużo zdrowia i bezpieczeństwa na drogach.  

Powrót na górę strony