Aktualności

Włamał się do mieszkania i zabierał wszystko co wpadło w jego ręce

Data publikacji 05.01.2017

W ostatnim czasie na terenie powiatu kozienickiego doszło do kilku włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych. Łupem złodziei padały pieniądze oraz kosztowności. Włamywacze aby dostać się do wnętrza pokonywali zabezpieczenia zamków, drzwi i okien.

W miniony poniedziałek po południu kozieniccy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego. Jak ustalili policjanci, którzy pojechali na miejsce włamywacz dostał się do domu przez okno tarasowe. Następnie wszedł do pustego mieszkania i skradł wszystko co uznał za wartościowe. Właściciele wtedy byli w pracy.

 

Profesjonalne działania policjantów pozwoliły na szybkie ustalenie sprawcy. Już w kilka godzin po zdarzeniu został on zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

56-letni mężczyzna z powiatu kozienickiego przyznał się do stawianych mu zarzutów. Mężczyzna przyznał, że do tego włamania przygotowywał się od pewnego czasu obserwując wybrany dom. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem.  Za ten czyn  grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policja  ostrzega – zanim dojdzie do włamania, złodziej zazwyczaj zbiera informacje na temat planowanych wyjazdów właścicieli mieszkania, ich planu dnia, godzin pracy, itp.. Przygotowując się do wyjazdu, bądź wychodząc z domu, pamiętajmy zatem, by nie ułatwiać życia złodziejowi, chociażby poprzez wpisy na facebooku pt. „jedziemy na weekend”, „pozdrowienia z gór – dobrze się bawimy”,” jestem w pracy”, „ jestem na zakupach”  itp. – nigdy nie wiemy, kto interesuje się taką wiadomością. Nie ma stuprocentowego zabezpieczenia przed złodziejem, ale przyda się zwykła ostrożność i czujne oko zaufanego sąsiada.

 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony