Aktualności

„Sylwester 2016”

Data publikacji 30.12.2016

W ramach działań „Bezpieczne Święta 2016” policjanci z drogówki na terenie Mazowsza będą prowadzić działania „Sylwester 2016”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Kozieniccy policjanci również włączają się w działania.

Przed nami zabawa sylwestrowa i wzmożony ruch na drogach związany z powrotami po świątecznej przerwie. W związku z tym policjanci podejmują szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko kierowcom, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.  Jednym ze sposobów mających na celu osiągnięcie tego bezpieczeństwa są prowadzone działania „Sylwester 2016”. Policjanci w Sylwestra i Nowy Rok będą obecni na naszych drogach i ulicach. Do zadań jakie będą wykonywali należą tak jak zawsze przy tego typu działaniach:

  • zapewnienie bezpieczeństwa pieszym,
  • egzekwowanie jazdy z dozwoloną prędkością przez kierujących, szczególnie w obszarach zabudowanych,
  • kontrola trzeźwości kierujących
  • egzekwowanie stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci,
  • utrzymanie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych.
  • prowadzenie kontroli samochodów ciężarowych o dmc powyżej 12 ton pod względem zasadności wykonywania przejazdów podczas obowiązujących ograniczeń w ruchu. Policjanci przypominają, że 1.01.2017 roku, w godzinach 8.00 – 22.00 obowiązywał będzie zakaz poruszania się pojazdów o dmc powyżej 12 ton. Wyjątkiem będą tylko uzasadnione przypadki.

Kozieniccy funkcjonariusze będą również obecni w rejonach organizowanych balów sylwestrowych w celu ograniczania i zdecydowanego represjonowania faktów prowadzenia pojazdów w stanie po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.

Sylwester i Nowy Rok to niepowtarzalne dni w roku, dołóżmy zatem wszelkich starań, aby ten czas był bezpieczny i abyśmy wszyscy mogli go wspominać z radością. 

Autor : mł. asp.  Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony