Aktualności

Weź odblask z choinki – bądź widoczny na drodze

Dziś przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach policjanci, dzieci, mieszkańcy gminy Kozienice oraz przedstawiciele władz lokalnych, oraz instytucji wspólnie dekorowali choinkę elementami odblaskowymi w ramach działań „Bądź widoczny na drodze”.

Choinka to nieodłączny element każdych świąt Bożego Narodzenia. W tym roku po raz pierwszy zainaugurowaliśmy ubieranie choinki elementami odblaskowymi. Przed Komendą Powiatową Policji w Kozienicach stanęła wyjątkowa-bo odblaskowa choinka. Przesłaniem tego pomysłu jest oczywiście bezpieczeństwo wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.


Przepiękne ozdoby, bo odblaskowe zostały zawieszone przez Komendanta Powiatowego Policji w Kozienicach insp. Tomasza Cybulskiego, Starostę Powiatu Kozienickiego Andrzeja Junga, Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Kamila Bieńkowskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice zs. w Pionkach Tomasza Sota, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Kozienicach, a także wolontariuszy Enea Wytwarzanie, którzy niejednokrotnie włączają się w działania profilaktyczne celem poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu kozienickiego.

Policjanci zachęcają i zapraszają pieszych i rowerzystów, aby przyjść i po prostu wziąć wybrany odblask. Apelujemy, aby każdy, kto zabierze odblask z choinki, nosił go po zmroku lub przekazał go z takim właśnie przesłaniem innej osobie. A jeżeli ktoś ma ich za dużo w swoim domu może się nimi podzielić i zawiesić na odblaskową choinkę.


Pamiętajmy, najlepszy prezent na zbliżające się święta to „ bezpieczeństwo” nasze i naszych bliskich.


Bądź bezpieczny, bądź widoczny!!!!

 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony