Aktualności

Zatrzymani sprawcy kradzieży z włamaniem i kradzieży mienia na terenie nowo budowanego bloku energetycznego w Świerżach Górnych

Data publikacji 19.12.2016

Kozieniccy policjanci w ubiegłym tygodniu zatrzymali 20-letniego mężczyznę z powiatu kozienickiego podejrzanego o 10 włamań do skrzyń narzędziowych oraz 5 kradzieży na terenie budowy nowego bloku energetycznego w Kozienicach. Ponadto zatrzymali sprawcę kradzieży przewodów elektrycznych. Zatrzymani przyznali się do stawianych zarzutów. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Od pewnego czasu na terenie nowo budowanego bloku energetycznego na terenie Enea Wytwarzanie w Świerżach Górnych dochodziło do włamań i kradzieży. Łupem złodziei padały różnego rodzaju elektronarzędzia oraz  przewody elektryczne. Policjanci z Wydziału Kryminalnego  Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach w ubiegłym tygodniu zatrzymali 20-letniego mężczyznę z powiatu kozienickiego, który dokonał 10 włamań do skrzyń narzędziowych oraz 5 kradzieży sprzętu na łączną kwotę około 30 tysięcy złotych. W tym samym okresie zatrzymali 37-letniego mężczyznę z powiatu kozienickiego, który trudnił się kradzieżą przewodów elektrycznych, również na terenie nowo budowanego bloku energetycznego łączna wartość skradzionych przewodów wyniosła około 7 tysięcy złotych.

 

Obaj sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów. Teraz za swoje czyny odpowiedzą  przed sądem.

 

Zgodnie z art. 279§1 KK za włamanie grozi kara od  roku do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast sama kradzież to przestępstwo zagrożone karą od   do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony