Aktualności

Noga z gazu! Do końca lipca wzmożone działania drogówki

Data publikacji 06.07.2018

Od jutra do końca lipca na całym terenie powiatu kozienickiego policjanci będą prowadzili wzmożone działania do akcji pod hasłem „Noga z gazu”. Funkcjonariusze przy pomocy nowoczesnego urządzenia pomiarowego będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Szczególnie w miejscach, gdzie obowiązują duże ograniczenia.

Od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 roku kierujący pojazdami spowodowali 2121 zdarzeń drogowych na terenie garnizonu mazowieckiego w tym 265 wypadków i 1856 kolizji. Podstawową przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W zdarzeniach tych śmierć poniosło 41 osób, a 326 zostało rannych.

Mając na względzie potrzebę poprawy przestrzegania przez kierujących przepisów dotyczących prędkości jazdy oraz realizując założenia Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego policjanci już od jutra będą przeprowadzili działania pod nazwą „Noga z gazu”.

                                 

Akcja ma uświadomić kierującym, jak dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego jest przekraczanie lub niedostosowanie prędkości do przepisów lub warunków ruchu, a także zwiększenie wrażliwości i wzmocnienie w społeczeństwie braku akceptacji dla tego typu zachowań.

 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony