Aktualności

Noga z gazu! Do końca czerwca wzmożone działania drogówki

Data publikacji 11.06.2018

Od dziś do końca czerwca na całym terenie powiatu kozienickiego policjanci będą prowadzili wzmożone działania do akcji pod hasłem „Noga z gazu”. Funkcjonariusze przy pomocy nowoczesnego urządzenia pomiarowego będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Szczególnie w miejscach, gdzie obowiązują duże ograniczenia.

Od 1 stycznia do 10 czerwca 2018 roku kierujący pojazdami spowodowali 239 zdarzeń drogowych na całym terenie powiatu kozienickiego w tym 31 wypadków i 208 kolizji. Podstawową przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W zdarzeniach tych śmierć poniosły 2 osoby, a 44 zostały ranne.

Mając na względzie potrzebę poprawy przestrzegania przez kierujących przepisów dotyczących prędkości jazdy oraz realizując założenia Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego policjanci już od dziś w godzinach 08:00 – 17:00 na terenie całego powiatu kozienickiego przeprowadzić będą działania pod nazwą „Noga z gazu”.

 

Akcja ma uświadomić kierującym, jak dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego jest przekraczanie lub niedostosowanie prędkości do przepisów lub warunków ruchu, a także zwiększenie wrażliwości i wzmocnienie w społeczeństwie braku akceptacji dla tego typu zachowań.

 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony