Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu na kozienickich drogach

Data publikacji 04.06.2018

W dniach 30 maja – 3 czerwca kozieniccy policjanci prowadzili wzmożone działania w związku z akcją „Bezpieczny weekend – Boże Ciało". Dzięki pracy mundurowych, którzy również dbali o bezpieczeństwo podczas procesji odbywających się w czwartek w związku ze Świętem Bożego Ciała, na kozienickich ulicach i drogach powiatu kozienickiego nie doszło do tragicznych zdarzeń drogowych.

Jak co roku, w długi weekend, w który przypada Święto Bożego Ciała, policjanci prowadzą wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego oraz uczestnikom procesji odbywających się w każdej parafii z okazji Święta.

Przedłużony weekend skłania wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu do wyjazdów. Na drogach panuje zwiększony ruch pojazdów, co może powodować utrudnienia w pokonywaniu niektórych odcinków dróg. Niestety, niektórzy kierowcy zapominają w tym okresie o zdrowym rozsądku za kierownicą i pozwalają sobie na łamanie zasad ruchu drogowego, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W związku z tym kozieniccy policjanci w okresie od 30 maja do 3 czerwca prowadzili wzmożone działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz służyli pomocą w przypadku poważnych utrudnień w ruchu. Policjanci nie tylko prowadzili wzmożone kontrole, ale także zapewniali bezpieczeństwo uczestnikom na imprezach organizowanych podczas minionego weekendu.

Podczas całego weekendu na terenie Kozienic i powiatu kozienickiego doszło do 8 kolizji drogowych i 1 wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili i zatrzymali  4 kierujących pod wpływem alkoholu. Ponadto zatrzymali do kontroli 2 kierujących , którzy na obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Dwaj piraci muszą się liczyć ze stratą uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony