Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SMOG

Data publikacji 19.04.2018

Kozienicka drogówka podsumowała wczorajsze działania SMOG. To akcja kontrolno – prewencyjna na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2018 roku, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci skontrolowali niemal 40 pojazdów. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne od pojazdów w związku z nieprawidłowościami w zakresie emisji spalin.

Policyjne patrole ruchu drogowego prowadziły wzmożone działania pod nazwą  „Smog”.  Stróże prawa sprawdzali, czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Podczas działań funkcjonariusze kozienickiej drogówki zatrzymali 2 dowody rejestracyjne w związku z nieprawidłowościami w zakresie emisji spalin.

Prowadzone systematycznie działania mają  również charakter edukacyjny. Policjanci przypominają kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk, ale także niesprawnych technicznie pojazdów.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony