Aktualności

Podsumowanie działań "WIELKANOC 2018"

Data publikacji 03.04.2018

Od 30 marca do 2 kwietnia br. kozieniccy policjanci prowadzili działania o nazwie "Wielkanoc 2018". Akcja ta skierowana była przede wszystkim wobec kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. W działaniach wzięło udział 58 funkcjonariuszy ruchu drogowego i 83 policjantów służby prewencyjnej. Tegoroczne Święta Wielkanocne na terenie Kozienic oraz powiatu kozienickiego były bezpieczne. W zestawieniu ze świętami ubiegłorocznymi nie odnotowano zdarzeń kryminalnych, doszło tylko do jednego niegroźnego wypadku i 6 kolizji.

Podczas działań doszło do 6 kolizji, 1 wypadku drogowego ponadto zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. W tym czasie policjanci interweniowali w sumie ponad 80 razy, większość zgłoszeń dotyczyła zakłócania ładu i porządku w miejscu publicznym oraz awantur domowych. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych zdarzeń kryminalnych.

30 marca br. około godz. 14:00 doszło do wypadku na drodze krajowej 79 w miejscowości Świerże Górne. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący pojazdem Volkswagen Golf 35-latek z powiatu kozienickiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem Audi A5, którym kierował 48-latek z powiatu kozienickiego. 35-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Radomiu, na szczęście obrażenia nie były poważne i po kilku godzinach wyszedł do domu. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach.

31 marca br. około godz. 10:30 funkcjonariusze z kozienickiej drogówki w gminie Głowaczów zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem Opel Astra, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Jak się okazało w trakcie kontroli 48-latek był pijany a w wydychanym powietrzu miał ponad półtora promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy a teraz sąd zadecyduje o jego dalszej karze.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany 1 kwietnia br. około godz. 23:00 w miejscowości Kozienice, kiedy to kierujący jadąc pojazdem Honda Civic nie stosował się do znaku nakaz jazdy w prawą stronę. W czasie kontroli 29- latek w swoim organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna również zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania, a za nieodpowiedzialne zachowanie tak jak i jego poprzednik odpowie przed sądem.
W Święta Wielkanocne zdecydowana większość funkcjonariuszy czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu kozienickiego oraz wszystkich obywateli, którzy przez nasz teren przejeżdżali. Dzięki temu policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń kryminalnych, doszło tylko do jednego niegroźnego wypadku i 6 kolizji.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony