Aktualności

Podsumowanie działań „NOGA Z GAZU”

Data publikacji 20.03.2018

W miniony piątek (16.03.) policjanci z kozienickiej drogówki na drogach naszego powiatu prowadzili działania pn. „Noga z gazu”. Podczas akcji policjanci ujawnili 2 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policjanci biorący udział w działaniach szczególnym nadzorem podczas pomiarów prędkości objęli okolice ustawienia znaków D-42 „Początek obszaru zabudowanego” oraz przejść dla pieszych i najbliższe okolice tych przejść. W wymienionych miejscach kontrolowali, czy kierujący stosują się do przepisów ograniczających prędkość. W wyniku prowadzonych kontroli prędkości kozieniccy funkcjonariusze ujawnili 2 przypadki przekroczeń prędkości w bezpośredniej okolicy umiejscowienia znaków D-42). Za popełnione wykroczenia kierujących ukarano mandatami karnymi.

Jeszcze raz przypominamy, że kierujący pojazdami niestosujący się do ograniczeń prędkości są ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego, a nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do przepisów lub warunków ruchu jest przyczyną większości zdarzeń drogowych.  Dlatego apelujemy „Kierowco NOGA Z GAZU” wszędzie tam, gdzie to konieczne.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony