Aktualności

Już jutro działania drogówki pn. „Noga z gazu”

Data publikacji 15.03.2018

W roku 2018 w okresie od 01 stycznia do 11 marca kierujący pojazdami spowodowali 916 zdarzeń drogowych, gdzie podstawową przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu na terenie garnizonu mazowieckiego. W zdarzeniach tych śmierć poniosło 13 osób , a dalszych 144 zostało rannych. Dlatego już jutro (16.03.) kozieniccy policjanci przeprowadzą działania „Noga z gazu”.

Mając na względzie potrzebę poprawy przestrzegania przez kierujących przepisów dotyczących prędkości jazdy oraz realizując założenia Narodowego Programu BRD w dniu 16.03.2018 r., w godz. 08:00 – 17:00 na terenie powiatu kozienickiego przeprowadzone zostaną działania pod nazwą „NOGA Z GAZU!”

Celem jutrzejszych działań jest uświadomienie kierującym, jak dużym zagrożeniem oraz przyczyną większości zdarzeń drogowych jest przekraczanie lub niedostosowanie prędkości do przepisów lub warunków ruchu. Akcja ma również wzmocnić w społeczeństwie wrażliwość i brak akceptacji na zachowania brawurowe i zagrażające życiu innych uczestników.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony