Aktualności

Dziś działania "Gimbus"

Data publikacji 12.03.2018

Kozieniccy policjanci dziś będą prowadzili prewencyjne działania pn. „Gimbus”. Działania te ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa dzieci przewożonych busami i autobusami do i ze szkół. Policjanci sprawdzają stan techniczny autobusów oraz pojazdów ciężarowych uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców.

Ostatnie działania pokazały, że nie wszystkie autobusy powinny przewozić dzieci do szkoły. Dlatego policjanci po raz kolejny je skontrolują. Celem działań jest zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, która dowożona jest środkami zorganizowanego transportu. W ramach działań funkcjonariusze sprawdzać będą  stan trzeźwości kierowców, stan techniczny, wyposażenie i obowiązkowe oznakowanie pojazdów oraz posiadanie przez kierujących autobusami wymaganych dokumentów. Policjanci zwrócą też uwagę na przewożenie pasażerów z uwzględnieniem liczby miejsc dla nich przeznaczonych oraz obecność opiekuna w kontrolowanym autobusie.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dowożonych do szkół zbiorowymi środkami transportu działania te przeprowadzane będą systematycznie.

 

 Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony