Aktualności

Podsumowanie działań NURD

Data publikacji 08.02.2018

Wczoraj 7 lutego 2018 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach prowadzili działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Podczas działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W  godz. 06.00-22.00 policjanci drogówki włączyli się do ogólnokrajowych działań „NURD” - czyli „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg. W trakcie działań policjanci ujawnili 34 wykroczenia w tym 4 popełnione przez kierujących pojazdami, 4 wykroczenia popełnione przez rowerzystów i 26 przez pieszych. Wobec osób naruszających przepisy mundurowi zastosowali przewidziane prawem środki, mandaty karne oraz  pouczenia.

 

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. Nie zapominajmy o noszeniu elementów odblaskowych, dzięki nim jesteśmy lepiej widoczni na drodze a tym samym bardziej bezpieczni. 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony