Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SMOG

Data publikacji 05.02.2018

Kozienicka drogówka podsumowała czwartkowe działania SMOG. To akcja kontrolno – prewencyjna na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2018 roku, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci skontrolowali 40 pojazdów. Zatrzymali 3 dowody rejestracyjne od pojazdów, które przekroczyły normy emisji spalin, oraz 2 dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu.

Policyjne patrole ruchu drogowego prowadziły wzmożone działania pod nazwą  „Smog”.  Stróże prawa sprawdzali  czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Podczas działań funkcjonariusze kozienickiej drogówki zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za przekroczenie norm emisji spalin oraz 2 dowody za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu.

Prowadzone systematycznie działania mają  również charakter edukacyjny. Policjanci przypominają kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk ale także niesprawnych technicznie pojazdów.

 

Autor : mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony