Aktualności

Policjanci i strażak spotkali się z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Data publikacji 01.02.2018

Jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”, „policjanta”? Jak być bezpiecznym w domu oraz w ruchu drogowym? Jak nie dopuścić do zaczadzenia czy pożaru ? O tym wczoraj funkcjonariusze z kozienickiej policji oraz strażacy rozmawiali podczas wykładów z seniorami na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kozienicach.

Wczoraj odbył się kolejny wykład funkcjonariuszy z kozienickiej policji na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie Bezpieczeństwo”. Na wstępie seniorom zaprezentowano film profilaktyczny z działaniem przestępców i wyłudzaniem pieniędzy metodą na wnuczka czy policjanta. Słuchacze dowiedzieli się jak uniknąć zagrożeń związanych z takimi przestępstwami jak się zachować? I co zrobić, żeby być bezpiecznym? Zaprezentowane przykłady przez policjantów oraz nowe techniki działania sprawców pozwoliły na uświadomienie seniorów przed tego typu zagrożeniami. Funkcjonariusze przypominali również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, prawidłowym poruszaniu się po drogach, miejscach wyznaczonych do przejścia na drugą stronę drogi, ale także  o noszeniu elementów odblaskowych, które niejednokrotnie zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze. Przypominali również o dobrym zabezpieczeniu mieszkań podczas wyjazdu czy choćby wyjścia z domu.

Przedstawiciel z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach, zaprezentował jak ważnym elementem jest wyposażenie mieszkania  w czujnik czadu oraz dymu. Podczas okresu grzewczego, strażacy mają zdecydowanie więcej zgłoszeń dotyczących palących przewodów kominowych, co w następstwie skutkuje pożarem domu. Czujniki oraz stałe przeglądy wentylacji mieszkaniowej oraz przewodów kominowych powodują, że w domu jesteśmy bezpieczni.

 21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka z tej okazji funkcjonariusze przekazali seniorom broszury z informacjami na temat bezpieczeństwa. Jeszcze raz Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom samych słonecznych i bezpiecznych dni.

 

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony