Aktualności

Jutro działania „NURD” w powiecie kozienickim

Data publikacji 14.01.2018

W poniedziałek 15 stycznia między 6:00 a 22:00 kozieniccy policjanci po raz kolejny zadbają o bezpieczeństwo pieszych prowadząc akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Akcja rozpocznie się o godzinie 6:00 i będzie realizowana na terenie całego kraju. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach również włączają się w te działania. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych – są to zachowania, które mogą doprowadzić do ciężkich obrażeń ciała bądź do śmierci pieszego. W ramach działań stróże prawa zwracać będą także uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, gdyż oni stanowią szczególne zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. Nie zapominajmy o noszeniu elementów odblaskowych, dzięki nim jesteśmy lepiej widoczni na drodze a tym samym bardziej bezpieczni.  

Kierowco, zwracaj uwagę na pieszych i rowerzystów, na drodze nie jesteś sam!

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony