Aktualności

mł. asp. Tomasz Trzebiński – dzielnicowy z kozienickiej Policji laureatem mazowieckiego projektu „Akademia dzielnicowego”

Data publikacji 18.12.2017

W piątek w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Akademia dzielnicowego – Razem dla lokalnego bezpieczeństwa” realizowanego w ramach programu "Razem bezpieczniej". W trakcie spotkania wręczono nagrody pięciu dzielnicowym, którzy opracowali i przeprowadzili najciekawsze inicjatywy profilaktyczne. Zwycięzcy dodatkowo wyróżnieni zostali nagrodą Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Tomasza Michułki.

Realizacja projektu pn. „Akademia dzielnicowego – Razem dla lokalnego bezpieczeństwa” odbywała się w ramach „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” i była realizowana przez Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu, wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych „Delta”. Celem projektu było budowanie lokalnych koalicji na rzecz bezpieczeństwa przy zaangażowaniu i wiodącej roli w tym zakresie dzielnicowych oraz aktywnym udziale mieszkańców i osób przebywających na danym terenie. Realizacja działań profilaktycznych przeprowadzonych indywidualnie przez wszystkich dzielnicowych na terenie garnizonu mazowieckiego, była poprzedzona szkoleniami, w których uczestniczyli dzielnicowi w okresie od września do grudnia 2017 roku.

Następnie dzielnicowi podjęli lokalne inicjatywy z zakresu profilaktyki społecznej w swoim rejonie służbowym, które przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa i wpisały się w realizację programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Wszystkie lokalne inicjatywy podlegały ocenie, przeprowadzonej przez komisję konkursową złożoną z przedstawicieli instytucji organizatorów i partnerów przedsięwzięcia.

15 grudnia o godzinie 13.00 odbyła się uroczysta gala w Komendzie Wojewódzkiej Policji
zs. w Radomiu podsumowująca projekt. Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasza Michałka wręczył nagrody pięciu dzielnicowym za najciekawsze lokalne inicjatywy profilaktyczne zrealizowane w podległych rejonach służbowych. Wyróżnieni dzielnicowi to:

- mł. asp. Tomasz Trzebiński, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

- st. asp. Andrzej Matczak, starszy dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku,

- mł. asp. Grzegorz Radomski, dzielnicowy z Posterunku Policji w Nurze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej,

- asp. szt. Sławomir Zieliński, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mszczonowie Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie,

- st. asp. Tomasz Karpiński, dzielnicowy z Posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej Komendy Powiatowej Policji w Mławie,

 

Dodatkowo komisja postanowiła wyróżnić 5 dzielnicowych dyplomem okolicznościowym (KMP Płock – asp. Jarosław Gapiński, KPP Kozienice – sierż. szt. Grzegorz Bartosiewicz, KPP Łosice – sierż. Krzysztof Goduń, KPP Żyrardów sierż. szt. Anna Rabas – Szarska, KPP Grójec – mł. asp. Aneta Ścisłowska).

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego Pan Krzysztof Murawski Kierownik Delegatury w Radomiu MUW i Sławomir Bartosiewicz kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW, przedstawiciel Stowarzyszenia DELTA Pan Bogusław Tundzios oraz przedstawicielki Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

mł. asp. Tomasz Trzebiński z KPP w Kozienicach przeprowadził konkurs plastyczny pt.: „W lesie są nie tylko grzyby, to, co znajdziesz może być niebezpieczne”. W konkursie brały udział dzieci klas 1-6 Szkoły Podstawowej w Głowaczowie. Rozstrzygnięcie konkursu połączone było z pokazem sprzętu saperskiego i prelekcją prowadzoną przez żołnierzy
z 34 Patrolu Saperskiego 1 Batalionu Drogowo Mostowego w Dęblinie. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni cennymi nagrodami rzeczowymi w postaci karnetów na basen
i wejściówek do kina. Przeprowadzone działanie profilaktyczne spotkało się z dużym uznaniem wśród dzieci i nauczycieli, ponieważ w okolicach Grabowa nad Pilicą podczas II Wojny Światowej toczyły się działania, których skutkiem są pozostałości w postaci niewybuchów.

Działania dzielnicowych na rzecz lokalnej społeczności są bardzo dobrze odbierane przez mieszkańców dają możliwość zaczerpnięcia wiedzy w różnych tematach i uświadamiają na temat zagrożeń, które mogą się przydarzyć w życiu. Satysfakcją dla naszej jednostki jest fakt, że spośród wszystkich dzielnicowych na całym Mazowszu dzielnicowy mł. asp. Tomasz Trzebiński znalazł się w piątce dzielnicowych, którzy przeprowadzili najciekawszą inicjatywę profilaktyczną. Dzielnicowy sierż. szt. Grzegorz Bartosiewicz został wyróżniony w tych działaniach. Gratulujemy zwycięzcą.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

 KPP w Kozienicach

Powrót na górę strony