Aktualności

SPORT – TAK, NARKOTYKI – NIE !!! „Puchar Dzielnicowego” -przekazany

Data publikacji 29.11.2017

Pod takim hasłem sierż. szt. Grzegorz Bartosiewicz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą przeprowadził działania profilaktyczne w PSP w Brzózie ukierunkowane na zwiększenie świadomości o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz innych substancji psychoaktywnych.

W piątek 24 listopada 2017 r. o godzinie 9:00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzózie odbyło się spotkanie w ramach inicjatywy regionalnej organizowanej przez dzielnicowego, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Pierwsza część działań miała na celu uświadomienie uczniów, rodziców, a także nauczycieli o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków, dopalaczy czy innych środków psychoaktywnych, przypominano o konsekwencjach prawnych posiadania i zażywania ww. substancji.
Był to doskonały czas, aby porozmawiać ze wszystkimi uczestnikami spotkania o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, w Internecie oraz w ruchu drogowym. Dzielnicowy zachęcał do korzystania z aplikacji Moja Komenda, jak i z serwisu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas spotkania uczniom wyświetlono filmy profilaktyczne, natomiast rodzice mogli zapoznać się z wyposażeniem „walizki narkotykowej” – która jest doskonałym narzędziem do uświadomienia osób dorosłych i przedstawienia im przedmiotów, które mogą być wykorzystywane przez dzieci do zażywania środków psychoaktywnych.

Podczas drugiej części spotkania zostały przeprowadzone rozgrywki w tenisie stołowym o „Puchar Dzielnicowego” mające na celu propagowanie bezpieczeństwa poprzez wspólną zabawę w myśl działań podjętych przez Policję - „Razem bezpieczniej” oraz „Dzielnicowy Bliżej Nas”. W zawodach wzięli udział uczniowie, jak i rodzice. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy, które ufundowała Gmina Głowaczów oraz Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

SPORT – TAK, NARKOTYKI – NIE!!!

 

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

KPP Kozienice

Powrót na górę strony