Aktualności

Spotkania z seniorami w Gniewoszowie oraz podczas jubileuszu 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach

Data publikacji 21.11.2017

W piątek i w sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach spotkali się z seniorami. Pierwsze spotkanie odbyło się z okazji jubileuszu 10-lecia UTW w Kozienicach, drugie zaś w Gniewoszowie. Policjanci podczas wykładu omawiali działania przestępców metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”.

Komenda Powiatowa Policji stale współpracuje z seniorami podczas różnych spotkań. W piątek Rzecznik KPP w Kozienicach uczestniczyła w spotkaniu seniorów z okazji jubileuszu 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas wykładów prowadzonych przez policjantów w roku akademickim, funkcjonariusze przekazują informacje dotyczące bezpieczeństwa osób starszych, omawiają działania przestępców metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”, ale również jak zabezpieczyć swoje mienie, czy nie zostać oszukanym przez osoby obce, które namawiają do kupna różnych rzeczy.

Seniorzy z Gniewoszowa spotkali się z dzielnicowym mł. asp. Grzegorzem Abramczykiem oraz z asp. Tomaszem Mazurem z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, którzy wspólnie promowali aplikację Moja Komenda oraz  Krajowa Mapa Zagrożeń. Policjanci wyświetlili i omówili film „Nie daj się złowić na wnuczka”. Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe w ramach programu „B&N” B-jak bezpieczny , N-jak niechroniony . W ramach Światowego  Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych został przekazany Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasza Michułki.

Każdy z nas kiedyś będzie seniorem dbajmy o osoby starsze i przypominajmy o podstawowych zasadach dotyczących bezpieczeństwa.

 

 

 Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony