Aktualności

Działania profilaktyczne z dzielnicowym w Bogucinie

Data publikacji 20.11.2017

Dzieci uwielbiają wspólne działania z Policjantami. W czwartek asp. Stefan Zawadzki dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gniewoszowie wspólnie z funkcjonariuszami z WRD oraz dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie przeprowadzili działania profilaktyczne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. „Jabłko –Cytryna”.

Dzieci z I klasy Szkoły Podstawowej w Bogucinie wspólnie z funkcjonariuszami przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie szczególnej uwagi kierującym aby stosowali się do przepisów ruchu drogowego a przede wszystkim zachowali szczególną ostrożność w rejonie szkoły. Funkcjonariusze dokonywali pomiaru prędkości sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Wzorowi kierowcy od dzieci dostawali w podziękowaniu jabłko zaś ci, którzy popełnili wykroczenie mogli przyjąć mandat lub kwaśną cytrynę. Pocieszającym jest, że większość skontrolowanych kierujących dostała od dzieci jabłko.
 Akcja na całym terenie powiatu kozienickiego cieszy się bardzo dużą popularnością. A kreowanie właściwych zachowań na drodze zwłaszcza przez dzieci jest doskonałą sposobnością na zwrócenie uwagi kierowców, że dziecko jest również uczestnikiem ruchu drogowego.


Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie szkół, trudne warunki atmosferyczne, mgła oraz szybciej zapadający zmrok ograniczają widoczność. Do wszystkich pieszych oraz rowerzystów zwracamy się z prośbą o noszenie elementów odblaskowych, które w trudnych warunkach pogodowych sprawiają , że jesteśmy widoczni na drodze.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska
KPP Kozienice

Powrót na górę strony