Aktualności

Jutro działania bezpieczne przejście

Data publikacji 12.09.2017

Jutro od godzin rannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach na całym terenie powiatu kozienickiego prowadzić będą działania pod nazwą „Bezpieczne przejście”

Podczas działań policjanci w szczególności będą dążyli do poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, będą uświadamiać jak ważny jest znak „Przejście dla pieszych” zarówno dla pieszych, którzy sami muszą się upewnić czy są bezpieczni jak i kierujących, którzy zbliżając się do przejścia dla pieszych są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności.  Ponadto policjanci będą reagowali na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych, którzy nie zawsze stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

Policja ostrzega – kierując samochodem , podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność, chwila roztargnienia może zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem. Bezpieczeństwu na drodze nie sprzyjają także warunki pogodowe tj. opady deszczu, mgła, szybko zapadający zmierzch. W takich okolicznościach powinniśmy maksymalnie skupić swoją uwagę na drodze. Zasada ostrożności dotyczy także pieszych – zanim wejdziemy na przejście warto upewnić się czy kierowca nas widzi i nie wymusimy na nim gwałtownego, niebezpiecznego hamowania. Warto także nosić na wierzchniej odzieży, torbie lub plecaku elementy odblaskowe – także w mieście. 

 

 

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony