Dzielnicowy Gminy Szczawin Kościelny

Dzielnicowy Gminy Szczawin Kościelny

Data publikacji 25.11.2016

Posterunek Policji w Pacynie - Dzielnicowy na terenie gminy Szczawin Kościelny

asp. szt. Arnold Zaręba
kom. 506 903 573

email: dzielnicowy.pacyna@ra.policja.gov.pl

Dyżur przyjęć interesantów w każdy czwartek miesiąca
w godz. 8.00 - 10.00

 

Posterunek Policji w Pacynie nie funkcjonuje całodobowo. W przypadku trudności z nawiązaniem kontaktu proszę kontaktować się z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie pod nr tel. 47 70 532 22 lub 797 017 451.

 

Rejon dzielnicowego obejmuje miejscowości:

Szczawin Kościelny, Szczawinek, Sewerynów, Szczawin Borowy Kolonia, Waliszew, Szczawin Borowy Wieś, Budy Kaleńskie, Kaleń, Przychód, Helenów I, Helenów II, Jesionka, Misiadla, Mościska, Annopol, Kunki, Gorzewo Kolonia, Reszki, Staw, Smolenta, Adamów, Gołas, Chorążek, Łuszczanów, Słup, Janki, Helenów Słupski, Suserz, Andrzejów, Białka, Budki Suserskie, Dobrów, Wola Trębska, Helenów Trębski, Holendry, Józefków, Kamieniec, Krzymów, Kaźmierków, Lubieniek, Mellerów, Modrzew, Osowia, Wola Parcel, Pieryszew, Stefanów, Swoboda, Teodorów, Trębki, Tuliska, Witoldów.

 

Plan priorytetowy dzielnicowego Zespołu Prewencji w Szczawinie Kościelnym asp. szt. Arnolda Zaręby

W okresie od 01 stycznia 2024 roku do 30 czerwca 2024 roku zakładanym celem do osiągniecia jest ograniczenie a nawet całkowite wyeliminowanie nieprawidłowego parkowania w rejonie zatoki autobusowej przy Szkole Podstawowej im Andrzeja Małakowskiego w Szczawinie Kościelnym ul. Jana Pawła II 1.

W związku z powyższym dzielnicowy asp.szt. Arnold Zareba zwraca się z apelem do osób zamieszkujących w bezpośrednim sąsiedztwie oraz przemieszczających się w jego rejonie o reagowanie na wszelkiego rodzaju przejawy łamania prawa.

W przypadku kiedy zauważymy osoby naruszające porządek publiczny, zareagujmy. W szczególności o tym fakcie należy powiadomić policję lub skontaktować się z dzielnicowym.

 

Uwaga!!!

Podany numer komórkowy do dzielnicowego jest aktywny są w momencie pełnienia przez niego służby. W chwili zakończenia pracy dzielnicowego wszystkie połączenia wykonane na telefony komórkowe policjantów będą przekierowane na stanowisko oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie celem sprawnego i szybkiego przyjmowania zgłoszeń. Gdy sytuacja wymaga pilnej interwencji funkcjonariuszy Policji prosimy dzwonić na numery alarmowe 997 lub 112.

Podany adres mailowy ułatwi Ci kontakt z dzielnicowym, ale nie służby do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby. W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112 oraz 47 7053 222.

 

Na podstawie Zarządzenia Nr 5 Komendanta Głównego Policji z dnia 20 czerwca 2016 r. w sprawie metod i form wykonywania zadań przez dzielnicowego i kierownika dzielnicowych

§29 ust. 2. Do zadań dzielnicowego należy, w szczególności:

1) prowadzenie rozpoznania przydzielonego mu rejonu pod względem osobowym, terenowym, zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego;

2) realizowanie zadań z zakresu profilaktyki społecznej;

3) realizowanie zadań z zakresu ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń;

4) kontrolowanie przestrzegania prawa powszechnie obowiązującego oraz przepisów prawa miejscowego.

Powrót na górę strony