Aktualności

Jechał 131 km/h i miał prawie 0,5 promila. Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany przez gostynińską drogówkę

Data publikacji 27.02.2024

131 km/h wskazał pomiar prędkości kierującego seatem na ul. Płockiej w Gostyninie przeprowadzony przez policjantów z Wydziały Ruchu Drogowego w Gostyninie. 31-letni mieszkaniec Gostynina nie zastosował się do ograniczenia prędkości w tym miejscu, które wynosiło 50 km/h. W trakcie kontroli funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało prawie 0,5 promila alkoholu wydychanym powietrzu. 31-latek stracił już prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W piątek (23.02) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego seatem. 31-letni mieszkaniec Gostynina, przekroczył dopuszczalną prędkość o 81 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 31-latka prawie 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 pkt. Za kierowanie pojazdem w stanie po spożyciu 31-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych, zakaz prowadzenia pojazdów o czasie trwania od 6 miesięcy do 3 lat, dodatkowe 15 pkt karnych na jego konto.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Nietrzeźwy kierowca błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie wsiadaj za ki Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

 

Autor: mł. asp. Paweł Klimek/KPP w Gostyninie

Powrót na górę strony