Aktualności

Wspólny patrol gostynińskich policjantów z uczniami klasy mundurowej LO PUL z Płocka

W czwartek (08.02) dzielnicowi z gostynińskiej komendy wspólnie z uczniami Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku pełnili patrol na terenie Gostynina. Szczególną uwagę, zwracali na pustostany, w których mogą gromadzić się osoby potrzebujące pomocy.

W okresie zimowym policjanci zwracają szczególna uwagę na miejsca przebywania osób bezdomnych lub nieporadnych życiowo, którzy są szczególnie narażenia na zagrożenia związane z wychłodzeniem. Dlatego właśnie gostynińscy dzielnicowi wraz z uczniami PUL-u pełnili służbę na terenie naszego miasta. Szczególną uwagą objęli tzw. „pustostany”, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

W trakcie patrolu z dzielnicowymi uczniowie klasy mundurowej rozmawiali o pracy dzielnicowego, o warunkach jakie musi spełniać osoba, która chce wstąpić w szeregi policji oraz jakie możliwości rozwoju zawodowego daje służba w policji.

Po zakończeniu patrolu, uczniowie udali się do komendy, gdzie spotkali się z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie spotkania policjanci gostynińskiej drogówki omawiali uczniom zasadę działania mierników prędkości czy urządzeń służących do badania stanu trzeźwości wykorzystywanych do codziennej służby na drogach.


 


 


 

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Powrót na górę strony