Aktualności

Skutki niedostosowania prędkości do trudnych warunków na drodze - apelujemy o ostrożną jazdę

Data publikacji 30.01.2024

Opady śniegu, deszczu, zmienna temperatura, mokra i śliska nawierzchnia mogą powodować utrudniania dla kierujących. O zmiennych i trudnych warunkach atmosferycznych przekonał się kierująca bmw, który stracił panowanie nad samochodem i zjechała na pobocze, uderzając w ogrodzenie a następnie w drzewo.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę przed godziną 4 rano w Miałkówku. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 21-latek, mieszkaniec Gostynina kierujący bmw nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad samochodem w wyniku czego zjechał na pobocze uderzając w ogrodzenie a następnie w drzewo.

Do szpitala został przewieziony kierowca bmw. W pojeździe podróżowało jeszcze dwóch pasażerów, którzy nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierowca bmw były trzeźwy. Mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. Jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

21-latek za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł oraz 10 pkt. karnymi.

Dlatego korzystanie z drogi, a szczególnie, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników.

Kierowco:

 • Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego
 • Dostosuj prędkość do warunków na drodze
  Dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi, nie zawsze jest prędkością bezpieczną.
 • Zachowaj bezpieczny odstąp od poprzedzającego pojazdu
  Bezpieczny odstęp to taki, który zapewni bezpieczne zatrzymanie pojazdu. 
 • Zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność i ustąp pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu

Pieszy uczestniku ruchu drogowego:

 • Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego
 • Świeć przykładem - noś odblaski – bądź widoczny
  Noś odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).
 • Zatrzymaj się i żyj!
  Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

 

 

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Powrót na górę strony