Aktualności

NIETRZEŹWY ROWERZYSTA

Data publikacji 25.09.2023

W miniony piątek (22.09) policjanci z gostynińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego tor jazdy na jednośladach był daleki od idealnego. 56-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego miał pawie 3 promile alkoholu w organizmie. Apelujemy – nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg!

W miniony piątek (22.09) policjanci z Posterunku Policji w Pacynie podczas patrolu miejscowości Suserz zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może on być pod działaniem alkoholu. Cyklistą okazał się być 56-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Policjanci w trakcie rozmowy wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie ma on prawie 3 promile alkoholu.                .

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 56-latek będzie musiał zapłacić mandat karnym w kwocie 2500 tys. zł.

Policjanci przypominają, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości nie niższej niż 1000 złotych. Kiedy poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom może uratować czyjeś życie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

 

Powrót na górę strony