Aktualności

104 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 22.09.2023

Jedną z głównych przyczyn, która prowadzi do zdarzeń drogowych jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Dlatego wobec kierujących, którzy lekceważą te ograniczenia nie ma taryfy ulgowej. Dzisiaj (22.09) na jednej z dróg powiatu gostynińskiego, kierujący oplem poruszał się z prędkością 104 km/h. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem na 37-latka policjanci nałożyli mandat w wysokości 1500 złotych, 13 pkt. karnych oraz zostało kierującemu zatrzymane prawo jazdy.

Dzisiaj na jednej z dróg powiatu gostynińskiego kolejny kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, zatrzymali go funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. 37-latek pędził aż 104 km/h, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Mężczyzna w związku z popełnionym wykroczeniem oraz obowiązującym taryfikatorem otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych. Dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Przez cały czas apelujemy o bezpieczną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego. Nadal na drogach pojawiają się osoby, które łamiąc przepisy ruchu drogowego lekceważą bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy  po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

 

 

 

autor: mł. asp. Paweł Klimek

Powrót na górę strony