Aktualności

Jechał za szybko. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 08.09.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu gostynińskiego zwalczając niebezpieczne zachowania na drodze, prowadząc liczne kontrole prędkości na terenie powiatu gostynińskiego.

W środę (6.09) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 63-letniego mieszkańca powiatu sanockiego kierującego skodą. Mężczyzna pędził 108 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 złotych. Oprócz tego zatrzymali kierującemu prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.             

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy  po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Powrót na górę strony