Aktualności

Kierowco! Nie polujemy na zebrach

Data publikacji 08.09.2023

W środę (6.09) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej komendy wspólnie z uczniami Specjalnego Ośrodka Szklono-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Gostyninie zainaugurowali akcję „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.

Do działań policjanci zaprosili uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Gostyninie. Mundurowi przypominali kierującym zasady postępowania  w relacji kierujący - pieszy. Akcja jest realizowana w ramach projektu „ Bezpieczna Droga Do Szkoły”.

Gostynińscy policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” realizują kampanie pn. „Kierowco! Nie polujemy na zebrach". Policjanci w rejonach szkół uświadamiają uczestników ruchu drogowego jakie mogą być konsekwencje nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Przejście dla pieszych to powierzchnia jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przeznaczona do przechodzenia przez pieszych, oznaczona odpowiednimi znakami drogowym. Pieszy przekraczając jezdnie, znajdujący się na przejściu dla pieszych powinien być całkowicie bezpieczny.  Uczestnicy ruchu drogowego bardzo często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Pamiętajmy, że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków drogowych to główne przyczyny wypadków drogowych.

Pamiętajmy, że piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety znaczna część pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych  i w ich rejonie.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Powrót na górę strony